Maskot

Maskot českého softballu „Mr. Homerun“ se na domácím Mistrovství světa představí ve zbrusu novém obleku!

Míč letí daleko za vnější polaře, letí až za plot. Silné paže a velká ramena. Postavička "Honzy Homeruna" má značit hlavní atributy softballu: hravost a radost ze sportu.

Při výběru podoby mediální skupina řešila, jak nejlépe ztvárnit náš sport. V konečném výběru zůstala "pálka" a "homerun". Tvar pálky, aby opravdu dobře vypadal a mohl se živě pohybovat po hřišti, byl nakonec technicky tak složitý, že bylo rozhodnuto pro komiksovou postavičku, Mr. Homeruna.

Výtvarník Lukáš Fibrich se zhostil návrhu a po několika drobných úpravách vznikla předloha pro tvůrce samotného maskota. Finální podobu viděli fanoušci a návštěvníci úvodního zápasu české reprezentace na mistrovství Evropy v Havlíčkově Brodě. Mr. Homerun řádil mezi diváky a bavil fanoušky během zápasů.

Ne náhodou byla Mr. Homerunovi přisouzena 19 na zádech, tu totiž organizátoři vybrali záměrně s ohledem na rok konání domácího šampionátu. Kdo zažil Mr. Homeruna v akci ví, že to na softballových zápasech nemusí být jen o homerunech, ale i skvělé show, jehož bude na domácím šampionátu Mr. Homerun jen malou součástí.

Speciálně pro šampionát si navíc Mr. Homerun pořídil nový dres, přijďte a vyfoťte se s ním! A nezapomeňte se ani Vy obléci do kolekce oblečení, která je již teď k vidění na našich stránkách.