Informace pro návštěvníky

Poprvé v historii se softballové mužské mistrovství světa bude konat v Evropě. Deset červnových dní (13. - 23. 6. 2019) bude patřit šestnáctce týmů, které se kvalifikovaly z regionálních mistrovství kontinentů. Současným nositelem titulu světového šampiona je Nový Zéland, Češi se na MS kvalifikovali jako vítězové mistrovství Evropy 2018. 

 

Tuto událost hostí dvě česká města; Praha a Havlíčkův Brod. V Praze se bude hrát v bohnickém areálu Svoboda Park - SK Joudrs Praha, v Havlíčkově Brodě je na softballisty připravena Hippos Aréna klubu Hroši Havlíčkův Brod. Bližší informace k oběma místům konání naleznete v sekci Areály. Permanentky i jednodenní vstupenky lze pořídit ve stanovených termínech se slevou či později v plné ceně u exkluzivního prodejce GoOut.net, anebo přímo na místě.

Česká reprezentace si dává za cíl uhrát historický výsledek a fanoušci pošilhávají po medaili. Ve světovém softballovém žebříčku drží Češi jako nejlepší Evropané sedmou pozici, jejich nejlepším výsledkem na mistrovství světa bylo zatím šesté místo.

Zastřešující organizací pořádající mistrovství světa je Světová konfederace baseballu a softballu (WBSC).