Formát turnaje

Do turnaje se kvalifikovalo celkem 16 týmů z regionálních - kontinentálních mistrovství. Evropa má v turnaji zastoupení tří nejlepších týmů z mistrovství Evropy 2018 včetně České republiky. Na divokou kartu se mezi 16 národností dostala Kuba.

Skupiny

Skupina A: No. 1 Nový Zéland, No. 3 Japonsko, No. 5 Argentina, No. 7 Česká republika, No. 9 Mexiko, No. 13 Botswana, No. 17 Filipíny a No. 24 Kuba.

Skupina B: No. 2 Kanada, No. 4 Austrálie, No. 6 USA, No. 8 Venezuela, No. 11 Dánsko, No. 12 Jihoafrická republika (JAR), No. 19 Nizozemsko a No. 22 Sigapur.

"Přítomnost zástupce každého kontinentu v obou skupinách je další demonstrací globálního rozšíření mužského softbalu a ukazuje, že si softbalové soutěže získávají své místo po celém světě," řekl předseda softbalového oddělení WBSC (World Baseball Softball Confederation) Tommy Valazquez. "Vztyčení vlajky mužského softbalové mistrovství světa na území Evropy je jen dalším krokem plánu WBSC rozšířit softbal po celé planetě a posílit ho jako světový sport v mužském i ženském odvětví," pokračoval Valazquez. 

Na programu je 72 zápasů

Než si jeden z týmů posadí na hlavu korunu pro mistra světa, odehraje se během 11 hracích dnů 72 duelů. Vše odšpuntuje 13. června v 18:00 zahajovací ceremoniál, po němž od 19:30 následuje v pražském Svoboda parku otevírací klání mezi domácí Českou republikou a obhájci titulu z Nového Zélandu. 

O medailích se rozhodne 23. června. Nejprve se od 16:30 svede boj o bronzový kov a finálová bitva započne v 19:30. 

Formát turnaje

V základních skupinách odehraje každý týmy sedm utkání systémem každý s každým. Čtyři nejlepší mužstva z každé skupiny postupují do vyřazovací části (čtvrtfinále, semifinále a finále). Týmy umístěné na 5.-8. místech si zahrají o konečné umístění. 

Pro celý rozpis, soupisky, další a podrobnější informace navštivte mezinárodní oficiální stránky turnaje mswc.wbsc.org.