Info o turnaji

Žáci z Jedličkova ústavu se připojili k národnímu týmu během MS

19.06.2019 | Denisa Józsová

Už během prvních dní mistrovství světa se český národní softballový tým vydal za studenty do Jedličkova ústavu. Tentokrát se role obrátila a na hřiště Joudrs se vydali právě studenti.

Žáci z Jedličkova ústavu se připojili k českému národnímu softballovému týmu během mistrovství světa.

Žáci z Jedličkova ústavu osobně odvezli hráči českého národního týmu na jejich místa v českém domě. Hráči dali dětem na vozíčku podepsané softballové míče, zatímco dostali podporující banner, který děti namalovaly, na oplátku. Bylo to speciální pouto jak pro hráče, tak pro hendikepované děti.

„Vlastně sám nevím, jak vznikl ten prvotní nápad. Nejspíše vzhledem k tomu, že se na dopolední zápasy zvaly školy, tak se oslovil i Jedličkův ústav a děti ze školy. Je to rozhodně skvělý nápad, protože je potřeba, aby si lidé uvědomili, že to jsou stejní lidé jako my. To, že se nachází na vozíku, ani náhodou neznamená, že jsou něco méně než my,“ chválil nápad hráč české reprezentace Patrik Kolkus.

„My jsme zrovna před chvilkou přijeli a je to neskutečný, kluci jsou skvělí,“ je nadšená jedna ze studentek Jedličkova ústavu.

Třebaže školy z okolí této komunity bývají hosty během turnaje, čtyři další sportovci se navíc účastnili paralympiády, kde jedna z nich získala bronzovou medaili.

Paralympijská medailistka Markéta Macková získala medaili v roce 2008 v jízdě na speciálně upraveném kole. Daniela Vrátilová, která je členkou TJ Nola Teplice, poprvé soutěžila na paralympiádě v roce 2001. Rovnou dvakrát dosáhla na čtvrté místo v hodu diskem, a to v letech 2008 a 2016. V roce 2011 skončila pátá, ale tentokrát v hodu oštěpem. František Serbus soutěží v mužském hodu oštěpem spolu s Petrem Vrátilem, který dělá to samé pro ženy.