Týmy a zápasy

ZÁPASY O UMÍSTĚNÍ: Singapur, Nizozemsko, Mexiko a Dánsko zvládly své zápasy lépe

21.06.2019 | Denisa Józsová

Týmy, které skončily na pátém až osmém místě tabulky, odehrají už jen poslední zápas, který rozhodne o jejich pořadí. V tom prvním zvítězil Singapur, který obsadí patnácté místo, zatímco Filipíny skončí poslední. V dalším zápase přehráli Nizozemci Botswanu. Mexiko si poradilo s Jihoafrickou republikou a končí jedenácté. Nejlépe z těchto zápasů vzešlo Dánsko, které porazilo Kubu a skončilo deváté.

Filipíny vs Singapur 3:4 (0:1, 0:0, 0:0, 1:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:2)

Zápas dvou nejhorších týmů, to byl souboj mezi Filipínami a Singapurem. Lépe do zápasu vstoupil Singapur, který si připsal první bod v zápase, ovšem jinak byl zápas hodně vyrovnaný až do samotného konce. A jelikož vyrovnaný stav trval i po sedmé směně, přišel na řadu tie break. V něm Singapur nepřinesl na domácí metu ani jeden bod, takže Filipíny měly ideální pozici. Singapurci však po ulívce stihli přihodit na třetí metu, čímž soupeře vyautovali. Nakonec tedy rozhodla až druhá nastavená směna, ve které Singapur skóroval dvakrát, zatímco Filipíny jen jednou. Velmi dobrou práci předvedli nadhazovači obou týmů, kteří si dohromady připsali dvacet pět strikeoutů. Filipíny navíc odpálily dva homeruny, ale k vítězství jim to nestačilo.

Botswana vs Nizozemsko 5:6 (1:0, 0:4, 0:0, 1:0, 0:0, 0:0, 3:1, 0:1)

Botswana sice měla lepší vstup do zápasu, avšak Nizozemsko hned ve druhé směně přivezlo na domácí metu čtyři body a dlouho to vypadalo, že rozhodlo o svém vítězství. Botswana se však nevzdala a předvedla parádní útok v poslední možnou směnu, tedy v dohrávce sedmé směny. V té se jim totiž podařilo stáhnout náskok soupeře, který v tu chvíli činil tři body. K vidění byl tedy tie break, který zvládli lépe Nizozemci. Ti totiž skórovali jednou, zatímco Botswaně se to nepovedlo ani jednou. Karabo Motsholatabhe předvedl na botswanské straně skvělé nadhazování. Do hry se dostal až v průběhu čtvrté směny, ale připsal si neuvěřitelných patnáct strikeoutů. Botswaně to však k ničemu nebylo, se šampionátem se loučí čtrnáctým místem.

Mexiko vs Jihoafrická republika 7:0 (0:0, 0:0, 0.0, 5:0, 2:0)

Mexiko je po letošním šampionátu rozhodně zklamané, určitě myslelo výše než na boj o jedenácté místo. Jenže svými výkony se do play-off nekvalifikovalo, takže se s těmito boji muselo spokojit. V zápase narazilo na Jihoafrickou republiku. Úvod utkání byl hodně vyrovnaný a příliš útočné radosti si diváci v Havlíčkově Brodě neužili, jelikož po třech směních svítilo na tabuli skóre 0:0. Pak se však Mexiko přece jen probralo a sedmi body ve dvou směnách ukončilo zápas předčasně rozdílem. Mexičané v zápase opálili celkem čtyři homeruny, z nichž si dva nechali na poslední směnu. Jihoafrická republika tedy končí dvanáctá, Mexiko jedenácté.

Dánsko vs Kuba 3:0 (1:0, 0:0, 0:0, 2:0, 0:0, 0:0, X:0)

Posledním soubojem o umístění se stalo utkání mezi Dánskem a Kubou, které hrály o celkové deváté místo. Dánsko nakonec dokázalo zvítězit, když se prosadilo celkem třikrát, zatímco ani jednou neinkasovalo. To je dobrá vizitka dánské obrany, jelikož Kuba se prezentoval hodně dobrým útokem během mistrovství. V zápase zazářil především Kim Hansen, který si připsal neuvěřitelných osmnáct strikeoutů! To je nejvyšší číslo na šampionátu v jednom zápase.