Info o turnaji

USA zná trenérské asistenty pro sezónu 2019

15.03.2019 | Jan Hausmann

Americká softbalová reprezentace oznámila jména pěti asistentů pro sezónu 2019. Hlavní kouč Gregg Leather bude mít k dispozici Rona Guzmana, Rona Hacketta, Grega Hickse, Nicka McCurryho a Geralda Muizelaara. Trenérský štáb v tomto složení povede šestý nejlepší tým světa i na červnovém světovém šampionátu konaném v Praze a Havlíčkově Brodě.

Pro Hacketta a Muizelaara půjde o vůbec první trenérskou zkušenost. Naopak Guzman, Hicks i McCurry nejsou na pozici koučů žádnými novici. Všichni tři už dříve zastávali nějakou roli v trenérském štábu národního týmu. 

Duo Hicks a McCurry je poměrně dobře sehrané, společně působí u národního týmu v roli asistentů od sezóny 2014. S tím nejlepším, co americký softball nabízí, odjeli dvě mistrovství světa a v roce 2015 i panamerické hry (akce letních sportů konaná vždy rok před letní olympiádou, účastní se jí všechny země amerického kontinentu včetně Kanady). Oba dva už i navštívili Prahu, loni se zde na přelomu srpna a září s americkým výběrem zúčastnili Interkontinentálního poháru. 

Muizelaar má z národního týmu USA plno zkušeností jako hráč, odehrál dvě mistrovství světa a v roce 2015 panamerické hry. Na trenérském postu to však pro něj bude premiéra. Hackett se do programu národní týmu dostává vůbec poprvé, s reprezentací zkušenosti nemá.