Týmy a zápasy

PLAY-OFF: Semifinále si zahraje Kanada, Nový Zéland, Argentina a Japonsko

21.06.2019 | Denisa Józsová

Dnešním dnem začala ta nejdůležitější část celého šampionátu, kterou jsou vyřazovací boje. Do těch se jako první pustilo Japonsko s Venezuelou. Japonci potvrdili svou suverenitu na tomto MS a vyhráli přesvědčivě 6:0. V dalším zápase mohli diváci ve Svoboda parku vidět rozdíl, když Argentina vyhrála nad Spojenými státy 9:0. V pořadí již třetí čtvrtfinálové utkání vyhrál Nový Zéland 7:4. V posledním zápase přehrála Kanada Českou republiku.

Kanada vs Česká republika 4:0 (0:0, 0:0, 1:0, 0:0, 0:0, 3:0, X:0)

Poslední zápas, který rozhodl o čtvrtém semifinalistovi se odehrál mezi Kanadou a Českem. Kanada vstupovala do zápasu jako favorit, ale minimálně na začátku utkání působila hodně zakřiknutým dojmem. Česká reprezentace měla v prvních směnách dobré skórovací pozice, ale ani jednou se jí nepodařilo dostat body až na domácí metu. Tak se jako první prosadili Kanaďané, a to ve třetí směně, přesto ještě nic nebylo ztraceno. Vše nakonec rozsekla šestá směna, ve které se Kanaďané po sérii odpalů, kde byl i běžený homerun, prosadili hned třikrát. Na toto už Češi odpovědět nedokázali, takže si zahrají o páté až osmé místo. Kanada je posledním postupujícím do semifinále.

Japonsko vs Venezuela 6:0 (2:0, 0:0, 0:0, 2:0, 2:0 0:0, X:0)

Japonsko vstupovalo do zápasu jako favorit, vždyť na celém šampionátu ještě neprohrála ani jednou, zatímco Venezuela šla do play-off až ze čtvrtého místa tabulky. A Japonci vstoupili do zápasu velmi dobře, když už po první směně vedli 2:0. V dalších dvou směnách se toho moc nedělo, takže stav zůstával stejný. Posun ve skóre přišel až ve čtvrtém a pátém inningu, kdy Japonsko skórovalo dohromady čtyřikrát. Venezuela už se na žádný odpor nezmohla, takže si zahraje o páté až osmé místo. Na nadhazovacím kopci japonského týmu znovu zářil Hikaru Matsuda, který za šest směn povolil svým soupeřům jen jeden hit a připsal si osm strikeoutů. To Japonci měli hitů osm, zaslouženě vyhráli a zítra si zahrají semifinále. 

Argentina vs Spojené státy americké 9:0 (3:0, 5:0, 1:0, 0:0, X:0)

Leckdo očekával, že souboj mezi Argentinou a Spojenými státy americkými bude dramatický, ovšem to Argentinci odmítli už v první směně. V té totiž skórovali hned třikrát, zatímco Američané ani jednou. Ještě větší bodový příděl nastal o směnu později, kdy Argentina dovezla na domácí metu hned pět bodů. Zápas nakonec skončil rozdílem po pěti směnách, kdy Jihoameričané zvítězili přesvědčivě 9:0. Spojené státy se snažily hodně kontaktovat nadhozy, ovšem jejich odpaly létaly přesně do rukavic polařů. To Argentina to měla přesně naopak, měla krásně odpaly, z nichž jeden skončil až za homerunovým plotem.

Austrálie vs Nový Zéland 7:4 (0:0, 0:0, 2:0, 2:1, 0:6, 0:0, 0:0)

Velké derby přivítalo třetí čtvrtfinálové utkání v dnešním dni. Proti sobě se totiž postavily Nový Zéland a Austrálie. Už na začátku utkání jsme mohli vidět nějaké dobré odpaly, ovšem žádný bod z nich týmy vytěžit nedokázaly. Poté se však projevila palebná síla Austrálie, Ta totiž během dvou směn skórovala čtyřikrát a se Zélandem to nevypadal vůbec dobře. Jenže pak přišla pátá směna a diváci, kteří podporovali Zéland, byli u vytržení. Zéland se totiž prosadil celkem šestkrát, k čemuž mu pomohl i tzv. back to back homerun. Z této rány se Austrlané už nevzpamatovali a stáhnout náskok svého soupeře nedokázali. Zéland tak postupuje do semifinále, na Austrálii zbude boj o páté až osmé místo.