Aktuální zprávy

Japonsko vítězí na předsezónní rozehřívačce

23.02.2019 | Sam Gilman

Tři účastníci Světového šampionátu mužů v softballupoměřily síly na TAB Challenge Cupu v Albany na Novém Zélandu. Třídenní události konané kousek od tamního hlavního města pořádané novozélandským národním týmem - the Black Sox - se účastnily národní týmy z Japonska a Austrálie spolu s týmem Black Sox B.

Před začátkem sezony 2019 byl tým Nového Zélandu ve světovém žebříčku WBSC jako #1, Japonsko jako #2 a Austrálie jako #4.

Toto bylo poprvé před červnovým světovým šampionátem v Praze, kdy si mohli trenéři i hráči prohlédnout konkurenci.

Turnaj skončil vítězstvím Japonska, Novým Zéland se umístil na druhé pozici. Black Sox B získali třetí místo před Austrálií.

První den hrál domácí tým se všemi třemi svými protivníky s výsledným skóre dvou výher a jedné prohry. Japonsko porazilo oba novozélandské týmy a utnulo domácí klub třemi výhrami.

V sobotu byla řada na Austrálii. Ta hrála čtyři zápasy, z toho dva proti novozélandskému B týmu, který sám ten den odehrál zápasy tři. Austrálie zakončila den pouze s jednou výhrou, a to proti Japonsku s výsledkem 1-0, a třemi prohrami.

Black Sox odehráli pouze jeden zápas, také proti Japonsku. Zbytek hrál v jejich prospěch. Polední zápas ukončili výsledkem 5-1, čímž srovnali skóre s Japonskem.

Finálový den se utkali oba domácí týmy: Black Sox porazili svůj B tým 7-0, zatímco Japonsko se postaralo o Austrálii 10-2.

To znamenalo, že v rozhodujícím zápase se utkali Nový Zéland a Japonsko. The Black Sox šli do hry se skóre 5-1 na zápasy, zatímco Japonsko mělo na svém kontě skóre 4-2. V pozdějších odpoledních hodinách Japonsko získalo pohár vítezstvím 3-1.

Pravoruký nadhazovač Daniel Chapman odházel dva ze tří zápasů proti Japonsku. Během svých čtrnácti odpracovaných inningů dopustil čtyři doběhy z dvanácti hitů, mezi nimiž byl i jeden homerun, zatímco strike outů měl dvacet tři a metu daroval čtyřem. 

Během všech tří zápasů v pálkařském boxu měl vnější polař Ben Enoka deset startů na pálce za Black Sox. Přestože jeho skóre po prvním dni bylo 0-3, připsal si dva doběhy ze dvou hitů během druhého dne, s jedním RBI a strike outem. V posledním utkání měl Enoka dva hity, RBI a metu zdarma.

Na nadhazovacím prkně za Japonsko odházel Reo Koyama, dva zápasy, čímž získal obě vítězství. Reo hrál 13,1 inningů, během nichž dopustil pouze jeden doběh z osmi hitů, zatímco strike outů získal třináct a metu daroval čtyřem hráčům.