Týmy a zápasy

DEN 8: Marek Malý poslal Čechy homerunem v sedmé směně do čtvrtfinále. Japonsko a Kanada stále bez prohry.

20.06.2019 | Denisa Józsová

Mexiko odehrálo svůj poslední zápas na turnaji, když porazilo Filipíny po čtyřech směnách 12:2. Souboj o třetí místo ve skupině nabídl souboj mezi USA a Venezuelou, lépe ho zvládli Američané. Ze souboje z druhé poloviny tabulky B vyšlo vítězně Dánsko, které si zahraje o deváté místo. Kanada si bez problémů poradila s Jihoafrickou republikou. Argentina díky skvělému obratu porazila Zéland a skončila ve skupině A druhá. Poslední zápas byl přerušen po pěti směnách z důvodu silného deště, výhru si připsala Austrálie. Poslední zápas, který skončil, byl ten nejnapínavější. Češi zvládli dohrávku svého zápasu a podívají se do čtvrtfinále.

Česko vs Kuba 5:4 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 2:0, 0:1, 2:2)

Nejdůležitější utkání pro české fanoušky se dohrálo jako poslední, a že bylo na co se dívat! Oba týmy vstoupily dobře do posledního zápasu, když si v první směně připsaly po jednom bodu. Česká reprezentace poté byla o něco lepším týmem, což se projevilo i na skóre. Češi se totiž dostali do vedení o dva body. Jenže když Kuba měla nůž na krk, přišel v šesté směně homerun a v té sedmé otočení stavu a vedení o jeden bod. Česko však mělo dohrávku. David Mertl si vystál metu zdarma a na pálku se postavil Marek Malý. Ten chtěl nejprve ulívat, ale míč se dostal jen do foul ballu. A všichni čeští fanoušci za to musí být rádi. Malý se totiž opřel hned od dalšího míče, který skončil až za homerunovým plotem. Byly z toho dva stažené body a vítězství pro Česko, které postupuje ze čtvrtého místo a ve čtvrtfinále si zahraje s Kanadou.

Mexiko vs Filipíny 12:2 (2:0, 3:2, 7:0, X:0)

Mexiko i Filipíny už mohly hrát své zápasy v klidu, jelikož ani jeden z těchto týmů nemohl postoupit. Filipíny byly před tímto zápasem beznadějně poslední, zatímco Mexiko bylo spolu s Českem na pátém místě s vidinou šance na čtvrté místo. Mexičané však mají horší vzájemné zápasy s Českou republikou i Kubou, takže před nimi už skončit nemůže. V zápase mohli diváci vidět hned čtyři homeruny na mexické straně, z nichž si dva připsal Daniel Eduardo Durazo. Zápas to byl celkem jednoznačný. Mexiko o své výhře rozhodlo ve třetí směně, kdy si připsalo sedm doběhů. Zápas skončil po čtyřech směnách s výsledkem 12:2 pro Mexičany.

USA vs Venezuela 7:4 (0:1, 1:0, 0:0, 2:0, 1:1, 3:2, X:0)

Souboj mezi Spojenými státy a Venezuelou byl duelem, který rozhodl o konečném umístění ve skupině B. Jistým vítězem této skupiny byla Kanada, zatímco druhé místo měli jisté Australané. Celé utkání bylo hodně vyrovnané, navíc se ve čtvrté směně podařilo Venezuele srovnat stav na 4:4, takže to vypadalo na velké drama. Američané však měli dohrávku, kde o své výhře definitivně rozhodli. Dvakrát se jim totiž podařilo naplnit mety, z čehož vytěžili tři body. Venezuela na toto už zareagovat nedokázala a padla 4:7. Třetí místo v této skupině tedy berou Spojené státy americké, zatímco Venezuela skončí čtvrtá.

Botswana vs Japonsko 0:3 (0:2, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

Japonsko chtělo pokračovat ve svých skvělých výkonech, když ještě ani jednou na turnaji neprohráli. A do zápasu s Botswanou vstoupili Japonci na jedničku, když si v prvních dvou směnách připsali tři body. Takový stav zůstal až do konce zápasu, takže Japonsko ovládlo svou skupinu s bilancí sedmi výher. Skvěle zahráli především japonští nadhazovači, kteří se v kruhu pro vhazování objevili hned tři. Dohromady si totiž připsali 14 strikeoutů. Zápas rozhodl Tomonori Inoue, jenž svým homerunem stáhl dva ze tří bodů.

Singapur vs Dánsko (0:1, 2:0, 1:0, 0:3, 0:0, 0:0, 0:1)

Souboj dvou týmů, které už neměly šanci se vklínit do nejlepší čtyřky skupiny B, byl duel mezi Dánskem a Singapurem. Lépe začalo utkání Dánsko, které se prosadilo hned v první směně. Singapur se však nenechal zahanbit a během dalších dvou směn se dostalo do vedení 3:1. Jenže Dánsko se poté vrátilo do vedení, které už nepustilo. Nakonec si připsalo výhru 3:1 a zahraje si o deváté místo. 

Jihoafrická republika vs Kanada 4:10 (0:0, 1:0, 3:1, 0:5, 0:2, 1:1, 0:0)

už před tímto zápase měla Kanada jasné prvenství ve skupině, jelikož ještě ani jednou na turnaji neprohrála. Ani její poslední zápas v rámci základní skupiny na tom nic nezměnil. Kanaďané sice chvilku prohrávali, když se Jihoafrická republika prosadila třikrát v jedné směně. Jenže trpělivou pálkou navyšovala své bodové skóre, zatímco jejich soupeř ne. Kanada tedy vyhrála i sedmý zápas na tomto turnaji a spolu s Japonskem jsou jedinými týmy, které si drží stoprocentní bilanci.

Nový Zéland vs Argentina 4:6 (0:1, 4:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:2, 0:3)

Duel mezi Novým Zélandem a Argentinou přinesl souboj o druhé místo v rámci skupiny A. Zápas to byl nakonec opravdu zajímavý a dramatický. Argentina šla jako první do vedení, když v první směně skórovala jednou. Nový Zéland ovšem hned další směnu vývoj zápasu otočil a vedl 4:1. Následující tři směny se nic nedělo, jenže poté viděli diváci v Havlíčkově Brodě velký obrat. Argentinci totiž v šesté směně snížili na rozdíl jednoho bodu. A v sedmé přišel ten dokonalý obrat. Bruno Motroni měl dva striky a jeden ball. Poté se však do míče opřel plnou silou a jeho odpal doletěl až za homerunový plot. Tím byly staženy tři body, které rozhodly o výhře Argentiny. Ta tedy končí na druhém místě, zatímco loňský mistr světa končí v základní skupině až třetí.

Nizozemsko vs Austrálie - 3:7, po pěti směnách zrušeno pro déšť!

Zápas, který už nic moc neřešil, jelikož umístění ve skupině B bylo předem dané. V páté směně se navíc nad Prahou přehnala silná bouřka, která nakonec zrušila dané utkání.