Týmy a zápasy

DEN 7: Česko padlo s Botswanou, ale naděje na play-off stále žije. Japonsko s Austrálií berou těsné výhry. Vysoká vítězství pro Nový Zéland, Kanadu, USA, Argentinu a JAR

19.06.2019 | Denisa Józsová

První zápas, který se dohrál, byl mezi Japonskem a Kubou. Utkání bylo hodně vyrovnané, ale Matsuda poté odpálil homerun a přiřkl svému týmu vítězství. Austrálie porazila Venezuelu a osamostatnila se na druhém místě tabulky. V dalším zápase Nový Zéland rozstřílel Filipíny, když vyhrál po třech směnách 15:0. Kanada se utkala se Singapurem a zvítězila přesvědčivě 8:0. Vysoká vítězství si připsaly také Dánsko a Argentina, které vyhrály rozdílem deseti bodů. Jihoafrická republika skončila zápas už po pěti směnách, když vyhrála 7:0. Česká republika v posledním zápase dne padla s Botswanou 2:4, ovšem na postup do vyřazovacích bojů stále může pomýšlet.

Česká republika vs Botswana 2:4 (2:0, 0:3, 0:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:0)

Čeští hráči měli před sebou velmi důležitý zápas. Vítězství je mohlo posunout hodně blízko postupu do play-off, zatímco prohra nic moc neřešila. A vstup mělo Česko do zápasu parádní. Ihned v první směně totiž poslalo tři hity, díky čemuž stáhlo dva body, zatímco ani jednou neinkasovalo. Jenže přišla druhá směna a rázem bylo všechno jinak. Botswana v ní totiž skórovala třikrát. Český tým se snažil stáhnout náskok svého soupeře, ovšem to se mu nepovedlo. Botswana naopak jeden bod ještě přidala a připsala si výhru 4:2. Česká reprezentace měla několik dobrých možností, aby zápas zdramatizovala, ale z dobrých pozic nedokázala vytěžit ani bod.

Japonsko vs Kuba 2:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 2:0, 0:0)

Kuba se na turnaji zatím prezentuje velmi kvalitními výkony a má stále šanci na play-off. I v zápase s Japonskem to bylo dobré představení v podání Kuby a zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný. Vše rozsekla až šestá směna, ve které se do míčku opřel Hikaru Matsuda, jehož odpal skončil až za homerunovým plotem a stáhl dva body. Ty se nakonec ukázaly jako rozhodující, jelikož Kuba na toto už zareagovat nedokázala. Mužem zápasu se stal japonský hráč Hikaru Matsuda. Ten si připsal rozhodující homerun, navíc odházel celý zápas a svým soupeřům povolil jen dva hity. Japonsko je tedy stále neporaženo.

Venezuela vs Austrálie 3:5 (1:0, 1:3, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1, 1:0)

Od těchto dvou týmů se očekával hodně vyrovnaný souboj, vždyť se jednalo o zápas dvou týmů skupiny B, které mají na turnaji čtyři výhry a jednu prohru. První bod si připsala Venezuela, jenže Austrálie stihla odpovědět celkem rychle. Navíc se dostala do vedení, které až do konce zápasu nepustila, takže si připsala výhru 5:2 a ukořistila druhé místo tabulky pro sebe. Hrdinou Australanů se stal nadhazovač Adam Peter Folkard, který si připsal hned třináct strikeoutů. 

Nový Zéland vs Filipíny 15:0 (2:0, 4:0, 9:0)

Nový Zéland byl velkým favoritem tohoto zápasu, což dokazoval už od samotného počátku utkání. Už v první směně si připsali Novozélanďané dva body, načež skóre ještě více navyšovaly v dalších částech hry. Zároveň se jim povedl skvělý kousek, když se jim podařilo odpálit tzv. back to back homerun, tedy dva homeruny za sebou. Nový Zéland očividně nechtěl být na prudkém sluníčku moc dlouho. Svou nejlepší pálku si nechal na třetí směnu, kdy nasázel devět bodů. Byla z toho tedy nakonec výhra rozdílem 15:0.

Singapur vs Kanada 0:8 (0:1, 0:2, 0:1, 0:4, 0:0)

I toto utkání mělo předem daného favorita, kterým byla dosud neporažená Kanada. A favorit tohoto zápasu se nenechal zahanbit a určoval tempo utkání. V první směně sice dali Kanaďané pouhý jeden bod, jenže poté v každé směně přidali další. Kanadě se hodně dařilo na pálce,  jelikož vyslala hned čtyři míčky za homerunový plot, navíc se o ně podělili hned čtyři hráči. Utkání nakonec skončilo rozdílem po páté směně, byla z toho výhra pro Kanadu 8:0.

Dánsko vs USA 4:12 (0:0, 0:0, 2:0, 2:12, 0:X)

Vysoké výhry v dnešním dni pokračovaly i nadále, tentokrát se o to postaral celek ze Spojených států. Ten však nezačal vůbec dobře, jelikož prohrával 0:4. Jenže pak přišla čtvrtá směna a bylo rozhodnuto. V té si totiž Američané připsali neuvěřitelných dvanáct bodů. Dánové ještě měli šanci odvrátit konec zápasu v další směně, ale to se jim nepovedlo. Hned dva hráči byli totiž vyprovozeni strikeoutem, načež přišel i třetí aut. V dnešním dni tedy další rozdíl, který si tentokrát připsaly Spojené státy.

Argentina vs Mexiko 11:1 (1:0, 6:0, 1:0, 3:1)

Tento zápas mohl hodně napovědět o tom, jak to bude vypadat na konci základní skupiny. Jenže po utkání je to možná ještě více zamotanější. Argentina už od začátku utkání byla lepším týmem, což dokazovala každou směnou, kdy navyšovala své skóre několika doběhy. V zápase byly k vidění hned čtyři homeruny (3 na straně Argentiny, 1 na mexické straně). I toto utkání nakonec skončily předčasně, jelikož Argentinci vyhráli o deset bodů po čtvrté směně. Argentina měla oporu ve svém nadhazovači, který se postaral o sedm strikeoutů, zatímco Mexičané se na kopci protočili hned čtyři a dohromady si připsali strikeouty jen tři. 

JAR vs Nizozemsko 7:0 (3:0, 0:0, 0:0, 4:0, 0:0)

Další celkem jednoznačná záležitost v rámci dnešních utkání, tentokrát se o to postarala Jihoafrická republika. Ta totiž vlétla do zápasu velmi slušným stylem, když si hned v první směně připsala tři body. Další dvě směny sice nepřinesly body ani na jedně straně, ale poté skórovala Jihoafrická republika hned čtyřikrát, díky čemuž vyhrála 7:0 po páté směně. Hvězdou JARu se stal Tidima Barnat Kekana, který odházel všech pět směn a připsal si v nich parádních deset strikeoutů.