Týmy a zápasy

DEN 6: Češi skolili Filipíny 4:1. Zéland znovu překvapivě padl, tentokrát s Japonskem.

18.06.2019 | Jan Hausmann

Austrálie zahájila šestý turnajový den jednoznačným vítězstvím 11:0 nad JARem, který si tak připsal pátou porážku z pěti zápasů. Mexičané po skvělé čtyřbodové první směně zpomalili a o vítězství se museli strachovat až do samotného konce. Kanada zdolal díky dvoubodovému odpalu Hilla Venezuelu 2:1. Vyrovnaný duel mezi Kubou a Argentinou nakonec dopal lépe pro Argentince, kteří si za výhrou 3:2 šli tvrdě se třinácti odpaly. Japonci napodobili Mexiko a získali skalp Nového Zélandu. USA neměli se Singapurci problém a nadělili jim 7:0. Dánsko si s lehkostí poradilo s Nizozemskem 8:1. Čeští softbalisté ve velmi důležitém klání nezaváhali a s Filipínami si poradili 4:1.

Filipíny vs Česká republika 1:4 (0:0, 0:0, 0:0, 1:2, 0:0, 0:0, 0:2)

Utkání s cílem "povinné vítězství" čeští reprezentanti zvládli. A to bylo klíčové, pokud si chtěli udržet naději na postup do play-off. Utkání zahájil na nadhozu Jaroslav Breník. Za čtyři směny proti němu Filipínci odpálili třikrát. Od páté směny doházel duel Michal Holobrádek, a ten už Filipínám žádné úspěšné poslání míče do pole nedovolil. Pro první dva body si za Čechy doběhl Mertl a Kopečný. V poslední směně přidal důležitou pojistku vítězství dvoubodovým homerunem Jiří Nezbeda.

JAR vs Austrálie 0:11 (0:0, 0:0, 0:0, 0:3, 0:2, 0:6, 0:0)

Nakonec jednoznačný zápas se dlouho držel nerozhodného skóre. Austrálie začala sázet body až od čtvrté směny. A nešetřila ani humeruny. Mathewsovi se podařilo odpálit hned dva, Patterson a White mají po jednom. Skvělý, dá se říci bezchybný výkon předvedl i australský nadhoz. Folkard a Reid nedovolili Jihoafričanům ani jednou poslat míč do pole. 

Mexiko vs Botswana 5:3 (4:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:2, 0:1, X:0)

Mexičané si svůj triumf zajistili v první směně, kde i díky několika chybám botswanského nadhazovače Mogaleho čtyřikrát skórovali. Přispěl k tomu i homerun Gonzaleze. Botswana ale zbraně nesložila a až do posledního nadhozu naháněla mexické vedení. To se jí ale nepovedlo, a tak odchází poražena 3:5. 

Kanada vs Venezuela 2:1 (0:0, 2:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0, X:0)

Hodinu a tři čtvrtě trvající klání pro sebe rozhodla Kanada ve druhé směně. A největší zásluhu na tom nese Jason Hill. Po jeho dvoubodovému odpalu si kromě něho doběhl pro bod ještě i Mullaley. Venezuelci už dokázali jen kontrovat jedním bodem o směnu později, a to díky odpalu Limy. V dalším průběhu už ale ke změně skóre nedošlo, a to i díky dobré práci nadhazovačů na obou stranách. Kanada odpálila třikrát, Venezuelci poslali míč do pole čtyřikrát. 

Argentina vs Kuba 3:2 (1:0, 2:0, 0:0, 0:0, 0:2, 0:0, X:0)

Argentinci si vítězství v zápase zajistili především dobrý výkonem na pálce, úspěšný odpal si mohli započítat hned 13x. Osmkrát z toho odpálil na Alaina Romana, jenž střetnutí zahájil. V první směně skórovali jednou, ve druhé dvakrát. Kubě se podařilo v páté směně po dvoubodovém odpalu Yesandera Rodrigueze sice snížit ztrátu na rozdíl jediného bodu, to ale bylo vše. Kubánci tak odcházejí poraženi 2:3.

USA vs Singapur 7:0 (0:0, 0:0, 6:0, 0:0, 1:0)

O výsledku klání rozhodlo šest amerických bodů ve třetí směně. Velkou měrou k nim svým tříbodovým odpalem přispěl Jeffrey Nowaczyk. Neméně skělou práci odvedli oba nadhazovači nosící americký dres - Mancha a Cooley. Společně dovolili Singapurcům je dva úspěšné odpaly. 

Japonsko vs Nový Zéland 5:1 (2:0, 1:0, 0:0, 0:0, 2:1, 0:0, X:0)

Nový Zéland se dočkal druhé překvapivé porážky na letošním šampionátu. Po Mexiku ho dokázalo zdolat i Japonsko. A tentokrát ani nešlo o těsný výsledek. Japonci si šli od začátku za vítězstvím a dařilo se. Hned v první směně se homerunem uvedli Matsuda a Oishi, a přisoudili tak Japoncům vedení 2:0. V druhé směně zvýšil národ vycházejícího slunce už na 3:0. Zélandu už se povedlo jen snížit v páté směně na konečných 1:5. 

Dánsko vs Nizozemsko 8:1 (1:0, 0:0, 3:0, 4:0, X:1)

Poměrně jednoznačně si došli Dánové pro svou druhou výhru na šampionátu. Nizozemskou skořápku lehce naťukli jedním bodem již v úvodní směně. A pak pokračovali. Třemi body ve třetí a čtyřmi ve čtvrté směně. Dánský nadhazovač Kim Hansen odházel celý zápas a sokům z Nizozemska dovolil jen tři úspěšné odpaly. Čtyřmi RBI se pod výhru borců z Jutského poloostrova podepsal Anders Svane.