Info o turnaji

Austrálie oznámila předběžnou soupisku

01.03.2019 | Jan Hausmann

Austrálie, v současnosti čtvrtý nejlepší tým světa, zveřejnila předběžnou nominaci na světový šampionát 2019. Boj o korunu pro softballového krále se uskuteční od 13. do 23. června a premiérově ho bude hostit Česká republika, konkrétně Praha a Havlíčkův Brod. Na 29 členné soupisce jsou i veteráni Adam Folkard, Andrew Kirkpatrick, Nick Norton a Nick Shailes, kteří pamatují zlatý úspěch z roku 2009.

V předběžném kádru figuruje všech 17 hráčů ze světového šampionátu před dvěma roky v Kanadě, kde Australané po finálové prohře 4:6 s Novým Zélandem brali stříbro. Celkově čtvrtý australský cenný kov z mistrovství světa.

O místo v konečné nominaci, kam se vejde jen 17 borců, se poperou i tři mladíci, jež před rokem ovládli juniorské světové klání v Kanadě - Michael Ludkin, Layton Reid a Jett Wright.

Laing Harrow končí na pozici hlavního trenéra

Australský softballový svaz oznámil, že Laing Harrow opouští pozici hlavního trenéra mužské reprezentace a přesouvá se k ženskému národnímu výběru. Harrow před dvěma lety dovedl jako hlavní trenér Austrálii k již zmíněnému stříbru z Kanady. Svaz začne v nejbližších dnech hledat jeho náhradu.

Na předběžnou soupisku se podívejte zde.