Týmy a zápasy

SEMIFINÁLE: Nový Zéland titul neobhájí, padl s Japonskem 1:2! Kanada poprvé padla, od Argentiny dostala rozdíl

22.06.2019 | Denisa Józsová

Semifinále začalo utkáním mezi Nový Zélandem, jakožto obhájcem titulu, a Japonskem. Novozélanďané se sice dostali do vedení, jenže padli 1:2. Kvůli tomu titul na MS neobhájí! Dalším postupujícím do finále je Argentina, která dala Kanadě rozdíl po pěti směnách 7:0.

Japonsko vs Nový Zéland 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0, 0:0, X:0)

Nový Zéland začal utkání o něco lépe než soupeř, jelikož se prosadil už v první směně, a to navíc ve velkém stylu. Nukunuku totiž poslal míček až za plot. Škoda pro jeho tým byla, že neměl žádného běžce na metách. Na to však Japonsko odpovědělo hned v dohrávce další směny. A to stejným způsobem jako Nový Zéland. Padl totiž další homerun, tentokrát se o něj postaral Takuto Tsuitsui. Nádherné drama rozsekla pátá směna, ve které Japonci skórovali. Na to už Nový Zéland nedokázal odpovědět, a tak své předloňské vítězství na MS nezopakuje. Zahraje si "jen"o třetí místo. Japonsko naopak může nadále pomýšlet na nejvyšší příčky, navíc je stále neporaženo.

Kanada vs Argentina 0:7 (0:2, 0:3, 0:2, 0:0, 0:0)

Kanada vstupovala do tohoto zápasu jako favorit, vždyť neprohrála na turnaji ještě ani jeden zápas. Jenže už včera vstoupila od utkání nervózně, přesto dokázala vyhrát. Dnes už se jí to však nepodařilo a připsala si první prohru na turnaji. Argentina se na turnaji prezentuje zatím skvělými výkony, které jsou hodně závislé na pálce, což se v utkání potvrdilo. Argentinci totiž dali dva homeruny, celkem stáhli sedm bodů a podařilo se jim ukončit zápas už po pěti směních. Kanada tedy poznala hořkost první porážky na turnaji, která je odsoudí k boji o třetí místo, ve kterém si zahrají s Novým Zélandem.