Týmy a zápasy

ZÁPASY O PÁTÉ AŽ OSMÉ MÍSTO: Venezuela dala tři homeruny a zahraje si o páté místo, jejím soupeřem budou Spojené státy, které vyhrály v tie breaku

22.06.2019 | Denisa Józsová

První dva sobotní duely se dnes budou věnovat bojům poražených čtvrtfinalistů, další dva vítězům. Jako první se do boje postilo Česko a Venezuela. Z toho souboje vyšla vítězně Venezuela, která vyhrála rozdílem v páté směně. V další zápase sice Austrálie dotáhla zápas do tie breaku, v něm už ale padla 6:8.

Venezuela vs Česká republika 7:0 (0:0, 3:0, 4:0, 0:0, X:0)

První sobotní souboj byl duel mezi Venezuelou a Českou republikou. V první směně toho k vidění moc nebylo, i když si oba týmy připsaly po tvrdém kontaktu. Bod z toho ovšem vytěžit nedokázaly. Ve druhé a třetí směně se naplno projevila pálkařská síla venezuelského celku. Dohromady si totiž za tyto dvě směny připsal sedm bodů, navíc poslal za plot tři odpaly. To Čechům se dnes na pálce moc nedařilo a na tuto situaci nedokázali zareagovat. Světlým momentem byl odpal Jiřího Nezbedy, který už se snášel do homerunu, jenže levé pole Venezuely dokázalo míček v těžké pozici chytit. Na venezuelské straně se skvěle prezentoval Herrera, který odpálil hned dva ze tří homerunů svého týmu. 

Austrálie vs Spojené státy americké 6:8 (0:0, 0:5, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0, 4:0, 0:2)

Nádherný souboj přineslo druhé utkání této miniskupiny, která hraje o páté až osmé místo. Mnoho lidí v tomto duelu favorizovalo Australany, ale těm se začátek zápasu nepovedl, vždyť už po druhé směně prohrávali o pět bodů. Navíc se jim nedařilo moc kontaktovat míče a vypadalo to, že si Američané nakonec dojdou pro klidnou výhru. Jenže poté přišla dohrávka. Austrálie měla poslední šanci, kterou využila, a čtyřmi body poslala zápas do tie breaku. V tom se blýskl Jonathan Lynch dvoubodovým homerunem. Na to už Austrálie odpovědět nedokázala, takže pro ní zbyl jen boj o konečné sedmé místo. Zajímavostí je také to, že v tomto zápase byly odpáleny homeruny s pořadovým číslem 100 a 101.