Info o turnaji

Na MS bude i český dům, otevře ho Jiří Kejval

06.06.2019 | Jan Hausmann

V areálu Joudrs bude v průběhu MS otevřen Český dům. Inspiraci jsme si vzali z Olympijských her a také zde to bude místo setkávání.

Česká dům bude sloužit různým skupinám jako místo, kde se mohou ve společenství 55 let českého softballu potkat. Ve večerních časech bude Český dům otevřen pro hosty a partnery. Na každý zápas českého týmu je pozvána určitá část české softballové komunity – trenéři reprezentace a Extralig, členové Síně slávy či předsedové klubů. Speciálně byly pozvány i reprezentantky připravující se na ME a Olympijskou kvalifikaci. Na semifinálový den pak zveme také trenéry mládeže.

Zvláštním bodem pak bude uvedení nových členů do Síně slávy. A prozradím-li, že se jedná o dva bývalé vynikající reprezentanty, je myslím vhodné, aby byli uvedeni do Síně slávě právě svými spoluhráči. Jeden večer je tak věnován bývalým reprezentantů České republiky.

Český dům jako multifunkční prostor však bude sloužit i přes den. V dopoledních hodinách zde uvítáme učitelský doprovod školních dětí. Zároveň zde bude možné realizovat i speciální akce olympioniků či mimořádné tiskovky.

Český dům nemůže otevřít nikdo jiný, než duchovní otec této myšlenky, předseda ČOV Jiří Kejval.